Rodzina jako najważniejsza część Bożego Planu

Podstawową i najważniejszą grupą społeczną dla każdego człowieka jest rodzina. Jako członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Droga Prawda i Życie wierzymy, że dzięki stosowaniu się do wskazówek zawartych w Planie Zbawienia możliwe jest szczęśliwe życie rodzinne w tym życiu i w wieczności.

Członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa kładą duży nacisk na szczęście rodzinne. Ale jakimi sposobami można je osiągnąć? Istotną rzeczą w celu wzmacniania rodzin jest organizowanie domowych wieczorów rodzinnych. Są to rodzinne spotkania w całym gronie, najczęściej w poniedziałki, kiedy rodzina wspólnie rozmawia, zjada podwieczorek i zajmuje czas w ciekawy sposób.

Również poprzez modlitwę oraz wspólne studiowanie pism świętych z całą rodziną możemy wzmocnić nasze więzi. Dzięki niej nasza rodzina może jeszcze bardziej odczuwać wpływ ducha świętego, dzięki czemu będzie mocniejsza.

Istotnym elementem naszej wiary jest to że wierzymy że możemy z naszymi rodzinami żyć wiecznie. Jest to możliwe dzięki obrzędom takim jak zawieranie związków małżeńskich ważnych w tym życiu i w wieczności.