Organizujemy nowy kościół

Na przestrzeni wielu lat po urodzeniu Chrystusa nauki prawdziwego kościoła zostały zepsute. Wprowadzane zostały obrzędy nie mające nic wspólnego z chrześcijaństwem, a ludzie zatracili się w chciwości i pysze. Wiele dobrych ludzi chciało naprawić i zreformować kościół chrześcijański. Jednak nigdy nie udawało się to do końca. Co było tego przyczyną?

Chciwość jako główny element manipulacji szatana

Wszystkie dotychczasowe próby przywrócenia prawdziwej religii kończyły się niepowodzeniem. Z jednej strony powstawały nowe kościoły, jednak szybko spływała do nich diabelska nauka prosto od szatana. Inne zaś upadały krótko po założeniu. Głównym powodem takiego rozwoju sytuacji jest chciwość. Nowe ruchy religijne chcą rządzić. Chcą zarabiać, mieć wpływy. Wiedzieć wszystko o swoich członkach, przeprowadzać wywiady i prowadzić bazy danych. Tak nie działa prawdziwy kościół. Tak działa diabelska korporacja. Ludzie w niej z biegiem czasu starają się być jak najbliżej władz, dobrze zarabiać tak jak oni. Niczym nie różni się się to od struktury MLM albo piramidy finansowej. Kościoły- korporacje o rozbudowanej strukturze to dzieło szatana, a szatańska duma i pycha powoduje że ludzie zatracają się w pogoni na złudnymi rzeczami, takimi jak kariera czy pieniądze.

Owszem, są również kościoły oparte o tradycji. Chcą one nieść pomoc innym ludziom, często są one niekomercyjne. Jednak one też zostały na przestrzeni wieków zmienione przez diabła. Wprowadzone zostały obrzędy, a ludzie w nie wierzący zostali zaprogramowani tak, aby złościli się na ludzi wierzących w inne obrzędy. Fakt jest jednak taki że obrzędy nie mają znaczenia. Nie ma znaczenia też przynależność do organizacji. Dlaczego więc oni zwalczają nawzajem swoje kościoły?

Ziarno zła zasadzone przez szatana tkwi głęboko w sercach tych ludzi. Jezus Chrystus jednoczył, nie patrzył na obrzędy. Każdy człowiek jest inny i dla każdego dany obrzęd ma inną wagę lub znaczenie. Współczesne kościoły uległy jednak rozbiciu i zepsuciu. Są rozbite na drobne kawałki a ludzie w tych kościołach źle myślą o innych i o ich obrzędach. Same władze też tak robią. Jezus Chrystus jednoczył, dlatego potrzebne jest zjednoczenie.

My staramy się jednoczyć ludzi. Chcemy zjednoczyć kościół. Ziarno zła jednak jest już zbyt głęboko zasadzone.

Nie chcieliśmy zakładać nowej religii

Zjednoczenie chrześcijaństwa to powinien być cel nadrzędny każdego chrześcijanina. Jak to jednak wygląda obecnie. Ludzie patrzą na jakieś gesty i obrzędy, i jak ktoś zrobi coś nie tak, to patrzą na niego krzywym okiem. W innych kościołach zaś główną rolę odgrywa pieniądz i manipulacja. Mówią o sobie że tylko oni są prawdziwi, nie widząc jak są zaślepionymi szatańską manipulacją.

Dlatego też postanowiliśmy zorganizować nowy kościół. Wiemy że zgodnie z Ewangelią nieprawdziwe kościoły zostaną zniszczone. Ludzie otworzą oczy, odrzucą diabła i nastąpi zjednoczenie chrześcijaństwa na świecie.