Modlitwa szkołą radości życia

Radość jest najważniejszą cechą pełnego życia chrześcijańskiego. Serce przepełnione radością jest pełne ufności i pozbawione niepokojów. Nie chodzi jednak o radość w znaczeniu wesołości lub śmiechu. Radość nadprzyrodzona ma swoje głębokie korzenie w oddanie się w miłujące ręce Pana Boga.

Zobacz również: Objawienie Johna Smitha

Tylko Boża miłość może zapewnić nam trwałe uczucie pokoju wewnętrznego. Tu znowu niezbędna jest głęboka wiara we wszechmoc Boga i zatroskanie o nasz los.

Modlitwa pomaga pokonać smutek

Kiedy popadamy w smutek i jest nam źle – kierujmy nasze serca ku Bogu i jego matce na modlitwie.