Modlitwa szkołą radości życia

Radość jest najważniejszą cechą pełnego życia chrześcijańskiego. Serce przepełnione radością jest pełne ufności i pozbawione niepokojów. Nie chodzi jednak o radość w znaczeniu wesołości lub śmiechu. Radość nadprzyrodzona ma swoje głębokie korzenie w oddanie się w miłujące ręce Pana Boga.

Zobacz również: Objawienie Johna Smitha

Tylko Boża miłość może zapewnić nam trwałe uczucie pokoju wewnętrznego. Tu znowu niezbędna jest głęboka wiara we wszechmoc Boga i zatroskanie o nasz los.

Modlitwa pomaga pokonać smutek

Kiedy popadamy w smutek i jest nam źle – kierujmy nasze serca ku Bogu i jego matce na modlitwie.

Zobacz również: Jakie znaczenie ma modlitwa?

Modlitwa jako intymna rozmowa z Bogiem da nam możliwość wyrażenia swoich obaw i trosk miłującemu sercu Maryi.

Jezus Chrystus jest pocieszycielem

Kiedy nasz obawy oddamy w ręce Jezusa, kiedy nabierzemy pewności że przez Maryję trafiły one do serca jej syna. Możemy mieć pewność że opieka z góry nigdy nas nie opuści.

Zobacz również: Jak rozpoznać prawdziwy kościół?

Szczególnie pewna jest modlitwa różańcowa – ta modlitwa z Maryją do Jezusa jest najpewniejszym źródłem radości w naszym życiu chrześcijańskim. Niech modlitwa zawsze nam towarzyszy i napełnia nas przedsmakiem nieba.

Źródło zdjęcia: pixabay.com (CC0 Creative Commons, Free for commercial use, No attribution required)

Meet the Author

Wojciech
Wojciech

Przez wiele lat szukaliśmy prawdziwego kościoła i dużo modliliśmy się z pytaniem o to który z nich jest prawdziwy. Duchem świętym dostaliśmy nakaz organizacji nowej religii. My nie chcieliśmy zakładać nowego kościoła, jednak działalność dotychczasowych religii nie pozwalała nam wierzyć w prawidłowy sposób. Dlatego powołany został Kościół Jezusa Chrystusa Droga Prawda i Życie.

0 comments… add one

Leave a Comment