Jak rozpoznać prawdziwy kościół

We współczesnym świecie istnieje wiele różnych kościołów, nauczających różne, często sprzeczne nauki. Zapewne zastanawiasz się który z nich jest prawdziwy. W tym artykule postaramy się to przybliżyć. Ponieważ nauka powinna dążyć do obalenia hipotezy, przedstawimy dowody które z całą pewnością nie świadczą o prawdziwości kościoła. Należy pamiętać że jeden dowód sprzeczny z hipotezą wystarczy aby ją obalić. Tak samo jeden fakt świadczący o nieprawdziwości kościoła wystarcza, aby uznać że kościół nie jest prawdą.

Znaki towarowe w kościele

Wiele fałszywych kościołów rejestruje znaki towarowe. Dlaczego oni to robią? Znaki towarowe zabezpieczają prawnie kościół w obecnym świecie. Jednak prawdziwy Kościół Jezusa Chrystusa nie potrzebuje takich szatańskich działań. To sam Bóg w Trójcy jedyny z Jezusem Chrystusem, poprzez Świętego Ducha strzeże prawdziwości tego kościoła. W prawdziwym kościele nikt nie obawia się też dalszego rozpowszechniania czy przetwarzania materiałów. Tak jak pierwotni chrześcijanie cieszymy się, że ktoś głosi prawdziwe nauki innym ludziom.

Co mogę zrobić?

• Sprawdź czy w kościele którym jesteś zainteresowany są zarejestrowane znaki towarowe,
  • poszukaj w materiałach tego kościoła znaczników copyright, all rights reserved itp.
  • zapytaj się władz o znaki towarowe w tym kościele.