Jak rozpoznać prawdziwy kościół

We współczesnym świecie istnieje wiele różnych kościołów, nauczających różne, często sprzeczne nauki. Zapewne zastanawiasz się który z nich jest prawdziwy. W tym artykule postaramy się to przybliżyć. Ponieważ nauka powinna dążyć do obalenia hipotezy, przedstawimy dowody które z całą pewnością nie świadczą o prawdziwości kościoła. Należy pamiętać że jeden dowód sprzeczny z hipotezą wystarczy aby ją obalić. Tak samo jeden fakt świadczący o nieprawdziwości kościoła wystarcza, aby uznać że kościół nie jest prawdą.

Znaki towarowe w kościele

Wiele fałszywych kościołów rejestruje znaki towarowe. Dlaczego oni to robią? Znaki towarowe zabezpieczają prawnie kościół w obecnym świecie. Jednak prawdziwy Kościół Jezusa Chrystusa nie potrzebuje takich szatańskich działań. To sam Bóg w Trójcy jedyny z Jezusem Chrystusem, poprzez Świętego Ducha strzeże prawdziwości tego kościoła. W prawdziwym kościele nikt nie obawia się też dalszego rozpowszechniania czy przetwarzania materiałów. Tak jak pierwotni chrześcijanie cieszymy się, że ktoś głosi prawdziwe nauki innym ludziom.

Co mogę zrobić?

  • Sprawdź czy w kościele którym jesteś zainteresowany są zarejestrowane znaki towarowe,
  • poszukaj w materiałach tego kościoła znaczników copyright, all rights reserved itp.
  • zapytaj się władz o znaki towarowe w tym kościele.
Zobacz również: Jak mormoni łamią swoje zasady

Jeżeli takie znaki występują, można być pewnym że jest to dzieło szatana. Korporacyjna machina która z całą pewnością nie jest prawdziwym kościołem. Fałszywe kościoły mogą się tłumaczyć “ale my przecież musimy zabezpieczać swoje prawa” – nie daj się zwieść tej diabelskiej manipulacji. Szatan poprzez tych ludzi chce wpłynąć na Ciebie, a prawda jest taka że prawdziwy kościół sam się obroni i nie potrzebuje do tego armii prawników. Jego obrońcą jest Jezus Chrystus, który prędzej czy później zniszczy taką działalność szatana.

Wewnętrzne instrukcje i podręczniki

Nieprawdziwe kościoły często posiadają wewnętrzne instrukcje i podręczniki. Dlaczego oni to robią? Ponieważ diabeł chce pozyskać jak najwięcej wyznawców, w takich religiach musi być rozbudowana organizacja. Takie instrukcje zawierają programy manipulacji, instrukcje przeprowadzania wywiadów, czy prowadzenia baz danych i kartotek członków i zainteresowanych osób. Prawdziwy kościół nie potrzebuje manipulacji i wywiadów. Głową kościoła jest Jezus Chrystus, a wszyscy inni są równi i nie mają nic do ukrycia. Jeżeli jakaś religia ma tajne, wewnętrzne podręczniki, z całą pewnością jest ona nieprawdziwa.

Zobacz również: Wewnętrzne instrukcje kościoła mormonów

Źródło zdjęcia: pixabay.com (CC0 Creative Commons, Free for commercial use, No attribution required)

Meet the Author

Wojciech
Wojciech

Przez wiele lat szukaliśmy prawdziwego kościoła i dużo modliliśmy się z pytaniem o to który z nich jest prawdziwy. Duchem świętym dostaliśmy nakaz organizacji nowej religii. My nie chcieliśmy zakładać nowego kościoła, jednak działalność dotychczasowych religii nie pozwalała nam wierzyć w prawidłowy sposób. Dlatego powołany został Kościół Jezusa Chrystusa Droga Prawda i Życie.

1 comment… add one
  • Avatar Fabian Kierzkowski Mar 27, 2019, 7:02 pm

    Witam! Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat kościoła i jego zasad wiary. Pozdrawiam

Leave a Comment