Jak rozpoznać prawdziwy kościół

We współczesnym świecie istnieje wiele różnych kościołów, nauczających różne, często sprzeczne nauki. Zapewne zastanawiasz się który z nich jest prawdziwy. W tym artykule postaramy się to przybliżyć. Ponieważ nauka powinna dążyć do obalenia hipotezy, przedstawimy dowody które z całą pewnością nie świadczą o prawdziwości kościoła. Należy pamiętać że jeden dowód sprzeczny z hipotezą wystarczy aby ją obalić. Tak samo jeden fakt świadczący o nieprawdziwości kościoła wystarcza, aby uznać że kościół nie jest prawdą.

Znaki towarowe w kościele

Wiele fałszywych kościołów rejestruje znaki towarowe. Dlaczego oni to robią? Znaki towarowe zabezpieczają prawnie kościół w obecnym świecie. Jednak prawdziwy Kościół Jezusa Chrystusa nie potrzebuje takich szatańskich działań. To sam Bóg Ojciec, razem z Jezusem Chrystusem, poprzez moc Świętego Ducha strzeże prawdziwości tego kościoła. W prawdziwym kościele nikt nie obawia się też dalszego rozpowszechniania czy przetwarzania materiałów. Tak jak pierwotni chrześcijanie cieszymy się, że ktoś głosi prawdziwe nauki innym ludziom.

Co mogę zrobić?

 • Sprawdź czy w kościele którym jesteś zainteresowany są zarejestrowane znaki towarowe,
 • poszukaj w materiałach tego kościoła znaczników copyright, all rights reserved itp.
 • zapytaj się władz o znaki towarowe w tym kościele.
Zobacz również: Jak mormoni łamią swoje zasady

Jeżeli takie znaki występują, można być pewnym że jest to dzieło szatana. Korporacyjna machina która z całą pewnością nie jest prawdziwym kościołem. Fałszywe kościoły mogą się tłumaczyć “ale my przecież musimy zabezpieczać swoje prawa” – nie daj się zwieść tej diabelskiej manipulacji. Szatan poprzez tych ludzi chce wpłynąć na Ciebie, a prawda jest taka że prawdziwy kościół sam się obroni i nie potrzebuje do tego armii prawników. Jego obrońcą jest Jezus Chrystus, który prędzej czy później zniszczy taką działalność szatana.

Wewnętrzne instrukcje i podręczniki

Nieprawdziwe kościoły często posiadają wewnętrzne instrukcje i podręczniki. Dlaczego oni to robią? Ponieważ diabeł chce pozyskać jak najwięcej wyznawców, w takich religiach musi być rozbudowana organizacja. Takie instrukcje zawierają programy manipulacji, instrukcje przeprowadzania wywiadów, czy prowadzenia baz danych i kartotek członków i zainteresowanych osób. Prawdziwy kościół nie potrzebuje manipulacji i wywiadów. Głową kościoła jest Jezus Chrystus, a wszyscy inni są równi i nie mają nic do ukrycia. Jeżeli jakaś religia ma tajne, wewnętrzne podręczniki, z całą pewnością jest ona nieprawdziwa.

Co mogę zrobić?

 • Zapytaj przywódców Twojego kościoła, czy kościół ten posiada wewnętrzne instrukcje,
 • zapytaj się czy udostępnią Ci takie instrukcje do przeczytania,
 • poszukaj w internecie informacji o wewnętrznych instrukcjach ukrywanych przed członkami kościoła.
Zobacz również: Wewnętrzne instrukcje kościoła mormonów

Jeżeli takie instrukcje lub podręczniki występują w kościele możemy być całkowicie pewni, że ten kościół jest nieprawdziwy. Kościół jest nieszczery wobec swoich członków, a jego władze są częścią szatańskiej maszyny. Nieprawdziwe religie mogą się tłumaczyć że “przecież trzeba zarządzać kościołem” – nie jest to jednak powód do tego żeby ukrywać takie podręczniki przed członkami kościoła. W prawdziwej religii każdy zainteresowany powinien mieć do nich wgląd. Dlatego też tajne instrukcje i podręczniki są bezpośrednim dowodem na nieprawdziwość kościoła.

Źródło zdjęcia: pixabay.com (CC0 Creative Commons, Free for commercial use, No attribution required)

Meet the Author

Wojciech
Wojciech

Przez wiele lat szukaliśmy prawdziwego kościoła i dużo modliliśmy się z pytaniem o to który z nich jest prawdziwy. Duchem świętym dostaliśmy nakaz organizacji nowej religii. My nie chcieliśmy zakładać nowego kościoła, jednak działalność dotychczasowych religii nie pozwalała nam wierzyć w prawidłowy sposób. Dlatego powołany został Kościół Jezusa Chrystusa Droga Prawda i Życie.

4 comments… add one
 • Avatar Fabian Kierzkowski Mar 27, 2019, 7:02 pm

  Witam! Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat kościoła i jego zasad wiary. Pozdrawiam

 • Avatar Dariusz Paczkowski Kwi 17, 2019, 10:55 pm

  Chcialbym sie wiecej dowiedziec o akcie wiary i strukzuze kosciola sam szukam i zakladam stowazyszenie duchowo psychologiczne … pozdrawiam Braci w Jezusie Chrystusie Br. Dariusz.

 • Avatar Dawid Kwi 21, 2019, 9:25 am

  duzo prawdy na tej stronce,ale nie wszystko jest prawda.Dlaczego wiekszosc wyznan dalej wierzy w trojce,to nie jest nauka biblijna,nie ma ani jednej zmianki w biblii,to jest nauka kosciola katolickiego wymyslonego przez sobor v 4wieku

 • Avatar Gal Maj 4, 2019, 11:33 pm

  ???

Leave a Comment