Dieta Jezusa Chrystusa

Dieta Jezusa Chrystusa zwana również dietą biblijną opisuje, co ludzie oraz sam Jezus Chrystus jadali w tamtych czasach. Dieta powstała, ponieważ zakłada, że ludzie odżywiając w tamtych czasach tak, a nie inaczej byli szczupli i nie mieli problemów z nadwagą.

Czy współcześnie również można stosować dietę Jezusa Chrystusa?

Wprawdzie jedzenie współczesne różni się od tego opisywanego w Biblii, jednak główne założenia diety są słuszne. Pomijając ludzi bogatych, którzy nie stronili od mięsa, to główne potrawy składały się z ryb, pełnoziarnistego pieczywa i ogólnie pieczywa w różnej postaci, owoców i warzyw z mięsa jadało się chude wędliny. Taka dieta umożliwia wykształtowanie i utrzymanie szczupłej sylwetki.